Archive for December, 2011

h1

Nepál 2011 - 3. část deníku

Tuesday, December 13th, 2011

Třetí a poslední část deníku z putování po Nepálu. Po treku v Himálaji nás čekalo krátký intermezzo v Káthmándú a následně čtyřdenní relax v džungli v národním parku Chitwan (sloni, nosorožci, krokodýli a tak). Víc už se do těch čtyř týdnů bohužel nevešlo… Deník zde, permanentní odkaz v sekci Pages vpravo.

h1

Nepál 2011 - 2. část deníku

Friday, December 9th, 2011

Pokračujeme v zápiscích z cest. Ve druhé části se pohybujeme výhradně po Himálaji – Gokyo Ri, sedlo Chola, nádhernej klášter v Tengboche apod. Koho to zajímá, klikněte sem (stálej odkaz tradičně v sekci Pages vpravo).

h1

Nepál 2011 - 1. část deníku

Tuesday, December 6th, 2011

Na vědomost se dává, že první část nepálského deníku je k dispozici. Píše se v ní, jak se do Nepálu (s jistými obtížemi) přilétá, jak nás přivítalo hlavní město Káthmándú v období svátku Tihar a hlavně jak vypadá první úsek Gokyo Treku pod Everestem. Dobrodružnej let do Lukly, aklimatizační zastávka v městečku Namche Bazaar a následnej výšlap na sever údolím řeky Dudh Koshi Nadi, kde se věci začaly trošku komplikovat, neb bylo podstatně horší počasí, než v kraji a daném období bývá zvykem. Máte-li zájem, pojďte dále, stálej odkaz v rubrice Pages vpravo.

h1

Nepál 2011

Monday, December 5th, 2011

Přiznávám, že tenhle blog v poslední době nechutně zanedbávám. Jedním z důvodů byl totální nedostatek času, neb zase po dvou letech došlo na velkou cestu za hranice běžně dostupného světa. Tentokrát nás (tedy Hanku, Karla, Štěpána a mě) přitáhly hory z nejkrásnějších, tedy Himálaj, konkrétně Nepál a oblast Solu Khumbu pod Mt. Everestem. Famózní dvoutýdenní trek, pak relax v džungli a do toho několik dnů v hlavním městě Káthmandú. Nádhernej zážitek. Fotky tady, a pokud by vás náhodou zajímaly i fotograficky neambiciózní dokumentačky, koukněte sem. Každopádně přeju hezký pokoukání. Jo a mimochodem, záhy se tu objeví i deník…