Archive for the 'Cesty' Category

h1

Pokus o průvodce po Rile

Tuesday, July 24th, 2012

Rila (nejvyšší vrchol Musala, 2925 m) je krásné pohoří v Bulharsku, které za týden v pohodě přejdete. Pokud by vás zajímaly podrobnější informace a pokus o návod, koukněte sem. Stálej odkaz je v rubrice Pages napravo. Enjoy!

h1

Rila a Dachsteingebirge - léto 2012

Tuesday, July 24th, 2012

Co se hor týče, je tohle léto vcelku vydařený. Pokud vás zajímají fotky z tohohle prostředí, jste zváni, byť jich je ke koukání jen málo. Pár, tedy slovy pět, záběrů z 10denního přechodu Rily (Bulharsko) najdete tady (seshora po Monastery at Night), o něco málo víc snímků vzniklo na následným treku a ferratě u Dachsteinu (Rakousko – kuk sem, shora po Sheep Before Dawn). Jo, a kdyby vás místo krajinek zajímal spíš dokument z Alp (hlavně ze zmíněné ferraty), vítejte zde. Enjoy! R.

h1

Hochschwab, červen 2012

Monday, June 11th, 2012

Dlouho, předlouho se v galerii neobjevily nový fotky. Poslední byly z podzimního Nepálu. Na vědomost se proto s radostí dává, že se povedla další horská fotoakce, tentokrát Hochschwab v Rakousku. Nádhernej víkend, byť to zpočátku to na žádný fotozážitek nevypadalo – bylo hnusně, lilo a místo krajiny jsme při nulové viditelnosti viděli leda tak šedo, ale druhý den odpoledne se zničehonic mraky roztrhaly, fronta odtáhla a až do konce panovalo nádherné počasí. Koneckonců se podívejte sami, fotky zde, shora až po snímek The Touchdown. Po něm už následují starší věci.

h1

Nepál na festivalu Kolem světa

Friday, March 16th, 2012

Organizátoři skvělého festivalu Kolem světa mi zase jednou udělali radost a objednali si povídání a fotky z nedávné výpravy do Nepálu. Pokud tedy máte o něco podobného zájem, doražte v neděli 25. března v 9.30 ráno (já vím, já za to nemůžu, někdo to holt otvírat musí) do Kulturního domu Ládví u stejnojmenné stanice metra v Praze 8. Celý ten festival je skvělý a k vidění je toho opravdu spousta (program zde), takže vřele doporučuju coby prima způsob, jak strávit první jarní neděli.

h1

Nepál 2011 - 3. část deníku

Tuesday, December 13th, 2011

Třetí a poslední část deníku z putování po Nepálu. Po treku v Himálaji nás čekalo krátký intermezzo v Káthmándú a následně čtyřdenní relax v džungli v národním parku Chitwan (sloni, nosorožci, krokodýli a tak). Víc už se do těch čtyř týdnů bohužel nevešlo… Deník zde, permanentní odkaz v sekci Pages vpravo.

h1

Nepál 2011 - 1. část deníku

Tuesday, December 6th, 2011

Na vědomost se dává, že první část nepálského deníku je k dispozici. Píše se v ní, jak se do Nepálu (s jistými obtížemi) přilétá, jak nás přivítalo hlavní město Káthmándú v období svátku Tihar a hlavně jak vypadá první úsek Gokyo Treku pod Everestem. Dobrodružnej let do Lukly, aklimatizační zastávka v městečku Namche Bazaar a následnej výšlap na sever údolím řeky Dudh Koshi Nadi, kde se věci začaly trošku komplikovat, neb bylo podstatně horší počasí, než v kraji a daném období bývá zvykem. Máte-li zájem, pojďte dále, stálej odkaz v rubrice Pages vpravo.

h1

Nepál 2011

Monday, December 5th, 2011

Přiznávám, že tenhle blog v poslední době nechutně zanedbávám. Jedním z důvodů byl totální nedostatek času, neb zase po dvou letech došlo na velkou cestu za hranice běžně dostupného světa. Tentokrát nás (tedy Hanku, Karla, Štěpána a mě) přitáhly hory z nejkrásnějších, tedy Himálaj, konkrétně Nepál a oblast Solu Khumbu pod Mt. Everestem. Famózní dvoutýdenní trek, pak relax v džungli a do toho několik dnů v hlavním městě Káthmandú. Nádhernej zážitek. Fotky tady, a pokud by vás náhodou zajímaly i fotograficky neambiciózní dokumentačky, koukněte sem. Každopádně přeju hezký pokoukání. Jo a mimochodem, záhy se tu objeví i deník…

h1

Four Seasons Tour aka Nízké Tatry 2011

Saturday, May 28th, 2011

Nějak jsem tu opomenul zmínit nedávnou čtyřdenní výpravu do Nízkých Tater, tedy tak činím se zpožděním, byla totiž skutečně výživná. Zejména pak její úvodní část – nocleh ve vymrzlým dřevěným bivaku na Hiadelským sedle, během něhož nám veškerá voda ve flaškách zmrzla na šutr, následně noční stoupání na východovku na Prašivou a cca třicetikilometrovej pochod nahoru dolů až na Kamennou chatu pod Chopkom. Jak název akce napovídá, příroda si s náma pohrála opravdu slušně, kromě zmíněnýho nočního mrazu jsme zažili v podstatě všechny polohy počasí od sněhový vánice až po polední hřebenový vedro. Turisticky i fotograficky to ovšem stálo za to. Díky všem účastníkům (Hanka, Karel, Lukáš, Martin, Pepčok, Štěpán), fotky zde (odshora po Ominous 2, pak už je to starší).

h1

Pirin a Rila na festivalu Kolem světa

Wednesday, March 16th, 2011

K mé velké radosti moje fotky už podruhé zaujaly organizátory skvělého festivalu Kolem světa, takže se na něj opět chystám – pokud byste někdo měli chuť na povídání a obrázky z loñskýho treku po Pirinu a Rile (Bulharsko), jste srdečně zváni v sobotu 19.3. od 13:15 do kulturního domu Ládví na Praze 8 (hned u metra). Zajímavých věcí se tam děje spousta celou sobotu a neděli, ostatně podívejte se do programu.

h1

Malá Fatra, leden 2011

Wednesday, January 26th, 2011

Po dlouhé době se zase fotilo v horách, konkrétně na zasněžené Fatře. Tak pekelnou zimu jsem dlouho nezažil, ale byla to nádhera, mráz nemráz. A mimochodem, doteď bych neřekl, že je fotografování západu slunce vlastně akční disciplína. Když vás ale přechází jeden mrak za druhým, jste neustále v mlze a ta se roztrhne vždy jen na pár vteřin, nedá se to jinak nazvat. Za nádhernej víkend díky všem účastníkům – Čendovi, Kajče, Kamilovi, Karlovi, Lukášovi, Markovi, Ondrovi a Pepčokovi. Fotky tady.