Archive for July, 2010

h1

Pirin a Rila 2010

Tuesday, July 27th, 2010

Dva týdny v horách, to se mi nepovedlo od Bolívie LP 2007. Až teď – vyrazili jsme s Jarmilou po mnoha a mnoha letech zase sami dva na čtrnáctidenní cestu po Pirinu a Rile v Bulharsku. Lepší trek jsem nezažil ani nepamatuju. Nejvyšší bod 2915 m, hřebenovky nahoru dolů, rozkvetlý louky, kamenitý i sněhový pole, neuvěřitelná zima v den, kdy doma lidi kolabovali vedrem (Pirin), zabloudění v lese při nástupu (Rila), noci v přeplněných horských chatách i v krásným prostředí Rilskýho kláštera… zkrátka nádhera. Fotograficky trochu problém s počasím (ráno a večer většinou zataženo), ale snad se přinejmenším něco povedlo. Koho to zajímá, najde fotky tady a tady.

h1

Peace Frog (opět) v Kadani

Saturday, July 24th, 2010

A zase se tu dlouho nic nedělo a zase za to mohly hlavně technické důvody – reklamace, oprava a nakonec výměna počítače apod. Taky se docela jezdilo do hor, o čemž budou další příspěvky, teď jeden hodně čerstvej – Peace Frog včera absolvovala tradiční letní hraní v klubu/hospodě Pohoda v Kadani, jehož název je velmi výstižný a vždycky se nám tam hodně líbilo, ovšem včerejšek byl snad z dosavadních tamějších koncertů vůbec nejlepší. Natřískáno, milí lidi, skvělá atmosféra, dobrej zvuk… nemělo to chybu. Po poněkud soukromé červnové party v Modrý Vopici ve Vysočanech jsme si konečně naostro (tj. před větším množstvím lidí) dali dvě repertoárové novinky Moonlight Drive a ano, konečně i The End (původně jsme ho chtěli premiérově zahrát už loni Lukášovi na svatbě, ale nějak se ho furt nedařilo nazkoušet). Kolem pódia zas po nějaké době kroužila s namířeným foťákem Míša S., až odtajní fotky, dáme vědět.

A ještě jedna zpráva týkající se Peace Frog: jako správná mladá a nadějná kapela máme profil na Facebooku, konkrétně zde. Tak pokud chcete, můžete se přihlásit…