h1

Není léta bez Gargana

September 8th, 2007

Dlouho se tu nic neobjevilo, což mělo podobně jako každé léto jediný důvod – tradiční mnoharodinovou výpravu na jih Itálie do Gargana. Letos proběhla už podesáté, ovšem místo pokojné oslavy jubilea začala přinejmenším pro nás poněkud dramatičtěji – vinou sviní bakterií jsme dva dny po plánovaným termínu odjeli jen my s Dominikou a dalo se mluvit o velkým štěstí, že za náma mohli Jarmila s Tomem dorazit na druhej týden. Zatracený malý brebery… ale nakonec se zadařilo aspon z poloviny, dobře tak.

Samotný Gargano patřilo tentokrát k nejlenivějším v dějinách, na čemž se podepsalo především počasí – takový vedro nepamatuju, pokud nepočítám cca 17 kapek předposlední den, tak celou dobu nesprchlo, mraky jsme za těch 14 dní viděli asi tak dva. Relaxuje se v tom dobře, ovšem moje obvyklé okružní jízdy po vnitrozemí přišly výrazně zkrátka, do auta jsem se dokopal všehovšudy jednou. Po čtyřech letech jsem tak vynechal svou oblíbenou Ischitellu, za což se jí dodatečně na dálku omlouvám (pro neznalé: klídek, Ischitella je město, ne osoba :)). Nezdarem skončil i pokus o pěší zdolání nejvyšší garganské hory Monte Calvo, protože teplota ve stínu (kterej tam nikde nebyl) atakovala čtyřicítku, nad pekelně vzdáleným vrcholem pražilo slunce a pod ním kroužily nějaký okřídlený potvory, asi ne přímo supi, ale vypadaly podobně a na náladě nepřidaly. Takže jsme se tentokrát intenzivně věnovali válení na pláži a vyžírání rodianských zmrzlináren, na dobrodružství dojde jindy.

Čímž chci naznačit, že ani fotky tentokrát nedopadly bůhvíjak, nádherný bouřkový mraky posledních let jsem si mohl tak akorát představovat, slunce pralo a pralo, zkrátka většina pokusů se omezovala na východy/západy slunce a zkoumání, jak nejlépe umístit stativ do vln, aby to na fotce vypadalo dobře a přitom to foťák přežil :-). Nicméně koho to zajímá, může se podívat sem, a pokud byste chtěli vidět řádění dětí na pláži či další momentky z natáčení, koukněte na pár fotek sem nebo sem.

One comment to “Není léta bez Gargana”

  1. Know I find it more difficult for to work for me because my body has become immune to it.


Leave a Comment